O nás
     Výstavba fotovoltaických elektráren - výroba elektrické energie využitím  fotovoltaiky a jiných OZE, její uložení do akumulátorů LiFePO4 a následné čerpání v ostrovním nebo hybridním módu - nezávislý zdroj elektrické energie.

     K+K, spol. s r.o. se již dlouhou řadu let zabývá obnovitelnými zdroji energií a to hlavně v osobě jednatele společnosti, kde naším nosným programem je výroba elektrické energie z obnovitelných zdrojů, zejména využitím fotovoltaiky.    

     Jsme držitelem CERTIFIKÁTU  "Instalatér obnovitelných zdrojů" v oblastech:  - fotovoltaika

                                                                                                                             - fototermika

     V souladu se směrnicí Europského parlamentu a Rady č. 2009/28/ES podle čl. IV, o podpoře využívání energie z OZE.

     Našimi významnými partnery v oblasti vývoje, výroby a výstavby obnovitelných zdrojů energie jsou společnosti FitCraft Production, FitCraft Energy a při realizaci výstavby PV parků pak následně společnosti ETV Zlín, Dagger Construction, MK Chýnov, ALOKO.

     V průběhu roků 2008 až 2014 jsme společně realizovali výstavbu  celkem 35 velikých fotovoltaických elektráren, se souhrnným instalovaným výkonem 83,91 MWp a to v České a Slovenské Republice, na Ukrajině, v Itálii a ve Velké Británii, k maximální spokojenosti našich zákazníků. Projektovaly jsme PV parky pro Rumunsko a Turecko se souhrným instal. výkonem 25,87 kWp.

     Kromě uvedeného jsme taky realizovali výstavbu několik menších fotovoltaických elektráren na střechách průmyslových budov a rodinných domků s vyvedením výkonu do NN sítí a to hlavně v zahraničí se souhrným instal. výkonem cca. 2 MWp.

     V současnosti se taky zabýváme výrobou a realizací ostrovních “Off Grida hybridních systémů, které jsou  zapotřebí hlavně tam, kde není možnost připojení k rozvodné síti elektrické energie.

     Spol. FitCraft Energy vyvinula, otestovala a uvedla do praxe revoluční LiFePO4 akumulátor s aktivním BMS. Akumulátor váží pouhých 16 kg, má provozní napětí 48V a kapacitu 1,5 kWh / (50V/30Ah). LiFePO4 bateriové články si udrží max. kapacitu při > 5000 cyklech nabití na 100% a vybití na 0%.

     Aktivní battery management system „BMS“ je elektronické zařízení, které řídí proces nabíjení a vybíjení každého bateriového článku v LiFePO4 akumulátoru. Použitím aktivního BMS prodlužujeme životnost LiFePO4 bateriových článků a tím samozřejmě i životnost akumulátoru jako celku.

     Tyto akumulátory jsou vyrobeny s napěťovou, proudovou a tepelnou ochranou a jsou tímto ochráněny v provozu. Vzdáleným přístupem přes webové rozhraní je možnost odsledování jejich on-line stavů provozního napětí, proudu, teploty a kapacity ... a jiné.

     LiFePO4 akumulátor je ideální mobilní úschovnou elektrické energie, kterou jste si vyrobili za použití fotovoltaiky, větrného nebo dieselového generátoru … a pod.

     Takto uloženou energii z LiFePO4 akumulátoru pak můžete následně čerpat za použití vhodného DC/AC invertoru (230V/50Hz) a pohánět vaše elektrospotřebiče, bez závislosti na distribuční síti elektrické energie. Použitím 3ks 1f hybridních systémů můžete vytvořit i síť 400/230V, 50 Hz.

     Od roku 2015 jsem se zaměřili hlavně na realizace hybridních a ostrovních PV systémů s akumulací el. energie do do Li-ion a LiFePO4 baterií.

Dále se pak zaměřujeme na on-grid systémy s regulovaným přetokem el. energie do DS, hlavně v ČR a na Slovensku.

Využitím fotovoltaiky řešíme předhřev TUV pro kotelny a OST v bytových domech.

S on-grid PV systémy pak dále řešíme i akumulaci el. energie do vysokonapěťových baterií, kde pomocí řídícího systému a GSE invertoru vykrýváme 1/4 hodinová odběrová maxima v průmyslových objektech. Instalujeme nabíjecí stanice pro elektromibily, vysokozdvožné vozíky ... atd.

Naše řešení PV systémů jsou kompaktibilní i s kogeneračními jednotkami.

     Výrobou elektrické energie za použití ostrovních, nebo hybridních systémů začíná vaše soběstačnost a postupně končí závislost na distributorech elektrické energie.

 

 

                                                                         V případě jakých koliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.